Poroke

Vsaj tri mesece pred sklenitvijo zakonske zveze se ženin in nevesta oglasita osebno v župnijskem uradu (Malečnik 34, 2229 Malečnik). Namen tega srečanja je seznanitev s pogoji za veljavno sklenitev zakonske zveze, uskladitev časa in kraja poročne slovesnosti, določitev datuma sestavljanja poročnega zapisnika in pregled možnosti za opravljanje priprave na zakon.

Priprava na zakon je zelo pomemben korak v življenju moškega in ženske, ki načrtujeta svoje skupno življenje. V imenu mariborske dekanije že vrsto let to pripravo pripravljajo bratje frančiškani s sodelavci v Mariboru (Bazilika Matere usmiljenja oziroma frančiškanska cerkev). Priprava je organizirana tako, da povzema osrednja področja vsebine krščanskega zakona. Priprava poteka preko delavnic, pogovorov z voditeljem, med udeleženci in med zakoncema ter v obliki osebnega dela doma.

Svetujemo, da se za pripravo odločita in nanjo prijavita pravočasno tukaj.

Foto: splet