Mag. Sebastijan Valentan, župnijski upravitelj

Spoštovani župljani, cenjeni vsi ljudje dobre volje, dragi Šempetrčani,

s 1. avgustom 2020 me je mariborski nadškof metropolit mons. Alojzij Cvikl imenoval za novega župnijskega upravitelja Župnije Sv. Peter pri Mariboru – Malečnik.

Z veseljem prihajam med Vas. Upam in želim si, da bi dobro sodelovali in delali za rast Božjega kraljestva. Na vsakem koraku vidimo, kako pomembna sta dialog in sprejemanje drug drugega. S skupnimi močmi nam bo uspelo narediti veliko dobrega za župnijo in kraj, ki se ponaša kar z dvema cerkvama – župnijsko, Sv. Petra, in romarsko, Sv. Marije na Gorci. To sta sakralna in kulturna spomenika prvega reda, ki ju je potrebno ceniti, ohranjati in biti nanju ponosen.

Začetek je vedno posebno doživetje, polno izzivov in lepih pričakovanj. Peš sem se mimo znamenitih postaj križevega pota že povzpel k Mariji na Gorco in od tam občudoval lepote našega kraja, mesta Maribora, Pohorja in okoliških gričev. Obema nebeškima zavetnikoma, Mariji in sv. Petru, sem nas vse izročil in priporočil v varstvo.

Veselim se srečanj z Vami!

Mag. Sebastijan Valentan, župnijski upravitelj

Foto: Maksimilijan Krautič

Kdo je novi župnijski upravitelj – tukaj.