GLASERJEVA PLOŠČAD

Foto: Maksimiljan Krautič

Prenovljena Glaserjeva ploščad z nageljni na ganku ter čudovito kuliso narave je unikaten prostor. Služi kot prizorišče za različne prireditve, koncerte, gledališke predstave, plesne nastope, stand-up komedije in druge kulturne ali zabavne dogodke.

Skica ŽUPNIJSKI FONDI, SV. PETER PRI MARIBORU - MALEČNIK_58A__Buchdeckel__S0023, leto 1852 (Nadškofijski arhiv Maribor)

Ploščad nosi ime po Marku Glaserju (1806-1889), šempetrskem župniku, pesniku, prevajalcu in velikem ljubitelju umetnosti. V času njegovega župnikovanja v Malečniku je nastal arhitekturni načrt za objekt na današnji Glaserjevi ploščadi, ki je bil prvotno mogočno gospodarsko poslopje s čudovitimi lesenimi stebi, ki so ostali nespremenjeni.

Foto: Jernej Kocbek