Ob 670 letnici omembe prvega duhovnika v župniji Sv. Petra v Malečniku pri Mariboru

V nedeljo 24.2. 2008 ob 15. uri smo bili pri slovesni sveti maši ob 670 letnici omembe prvega duhovnika v župniji Svetega Petra v Malečniku pri Mariboru. Maševal je mariborski nadškof in metropolit dr. Franc Kramberger z domačim župnikom in gostujočimi duhovniki.

(trajanje 112 minut) predvajaj

Iz homilije mariborskega nadškofa: Tebe Boga hvalimo za vse dušne pastirje, ki so uresničevali evangelij o dobrem pastirju. Tebe Boga hvalimo za prednike, ki so nam zapustili duhovno in kulturno dediščino. Niso zapustili zlata, zapustili so nekaj več, svojega duha. Samega sebe so ovekovečili v to cerkev, v te loke, v te freske, v te oltarje od koder slišimo njihovo vero in njihovo naročilo, ki pravi, da njihova živa vera ne bi med nami in sedanjo živečo generacijo zamrla. Tebe Boga hvalimo za sedanjega dušnega pastirja in za vse njegove pomočnike in sodelavce, ki so skupaj s čutom odgovornosti zazrli to obletnico in si poskušali zastaviti ob tem jubileju nove smernice, da bi tako odgovorili znamenjem in dogodkom našega časa. Župnijo vodi župnik Jožef Lipovšek in je poznan po duhovnih televizijskih oddajah Pot €“ i. Še posebej je priljubljen pri poslušalcih in gledalcih s svetovnega spleta, saj pripravlja tedenske pridige za vse bolne, osamljene, ostarele, zdomce€Ś Vabljeni na obisk k sveti maši k Marijini cerkvi na Gorci vsako prvo soboto ob 17. uri za vse Marijine romarje in na ogled krasnega edinstvenega križevega pota v naravi. Vabljeni na ogled svete maše. Zbogom dobri ljudje in vidimo se, kdor more, pri sveti maši v Marijini cerkvi na Gorci v Malečniku. Hvala vsem sodelujočim za sodelovanje in prispevek k slavju ob spominu na 670 letnico omembe prvega duhovnika v župniji svetega Petra v Malečniku pri Mariboru. Zahvaljujemo se Bogu za dar vere in za vse duhovnike v malečniški župniji. Molitev ob 670 letnici omembe prvega duhovnika v malečniški župniji.

(trajanje 34 minut) predvajaj